2017. május 15., hétfő

Uniszex kezeslábas pizsoma

PÉNZTEREMTŐ, KREATÍV ÜZLETI ÖTLET
Néhány évvel ezelőtt, a világ legtöbb rangos újságja, még az osztrák hírügynökség is arról cikkezett, hogy egy amerikai vállalkozó rádöbbentette a világot, hogy az emberek valójában milyen pizsamára is vágynak. Kiderült ugyanis, hogy eddig teljes tévedésben volt az emberiség ezt illetően: külön árultak férfi és női pizsamát, zoknit, lábmelegítőket, ágymelegíőtket, még elektromos lábmelegítőt is hideg napokra a fázós lábúaknak.
A mára már ünnepelt vállalkozónő Valerie Johnson vállalkozását (Big Feet Pajama Co., azaz Nagylábú Pizsama Co.) Las vegasi otthonának pincéjében kezdte 50.000 dollár kezdődőtőkéből, pizsamáit kis szakboltokban, az Interneten, majd később katalógusokban is árulta. A volt tőzsdeügynök 2005-ben 360.000 dollár értékben adott el kezeslábas pizsamát, majd 2008-ban már 2 millió dollár értékben. A ruházati ipart sújtó recesszió és csődhullám ellenére ő 2.5 millió dollár bevételre számított, amit sikerült is megvalósítania.
A kezeslábas pizsamákat gyapjúból, flanelből, kasmirból és jerseyből készíti, amely szerinte a kényelem és biztonság érzését adja. Mivel viccből az Oscar díj átadásán ilyen pizsamát adtak át egy sztárnak, Valerie híres lett, és vevői között ma már olyan hírességek is vannak mint Whoopi Goldberg,
a Clinton házaspár, Elton John, Robin Williams és Eva Longoria, de mivel egy ilyen pizsama csak 40 dollár, ezt Amerikában még a kis pénztárcájú emberek is megengedhetik maguknak még válság idején is.
Az unisex kezeslábas pizsamát úgy alakították ki, hogy férfiak és nők könnyen tudják benne dolgukat végezni a wécén anélkül, hogy le kellene vetni a kezeslábast.
A cég webboltján keresztül az egész világra szállít pizsamát. Azt állítja, hogy aki egyszer „beleugrott“ egy ilyen kényelmes pizsamába, az soha többé nem akar másmilyen pizsamát.
A webszájt nem hivatkozik szabadalomra és nem állítja hogy fenntartja a gyártás kizárólagos jogát, tehát feltételezhető hogy ilyen pizsamát más is gyárthat. Feltételezem, hogy itthoni tervezgetni és varrni szerető könnyűipari formatervezőink, designereink vagy divattervezőink Székelyföldön, Erdélyben is gyárthatnának hasonló kezeslábas pizsomákat, fellendíthetnék közben a padlón lévő gyapjú feldolgozás mesterségét is, és sokkal olcsóbban értékesíthetnék termékeiket, mint az amerikai vállalkozó. Remélem erre az ötletre is lecsap majd valaki, és bevezető áron majd mi, az ötlet közvetítői is kapunk egyet belőle (Főcze & Gecsei).

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése